Zadzwoń: +48 501 262 022

Zrównoważony rozwój leży w naszej naturze Zrównoważony rozwój leży w naszej naturze Pompy ciepła dla energooszczędnego życia codziennego i lepszego świata. Czytaj więcej

Pompy ciepła Łódź

Sprzedaż, montaż oraz serwis pomp ciepła w Łodzi i woj. łódzkim. Pomoc w uzyskaniu dofinansowania. 

Pompy ciepła – kilka lat temu rewolucja, dziś technologia znana i wysoko ceniona. Pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne budynku, zapewniając tanie ciepło. Można z nich skorzystać i w domu, i w firmie, a budując odpowiednie układy kaskadowych pomp ciepła, instalację można przystosować nawet do pracy w dużych magazynach.

Zadzwoń

+48 501 262 022

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

    Co to jest pompa ciepła?

    Pompa ciepła to urządzenie grzewcze o nietypowej zasadzie działania. Można je wykorzystać do produkcji ciepłej wody użytkowej, do ogrzewania podłogowego albo centralnego systemu grzewczego jako jedyne, albo uzupełniające źródła energii.

    Tym, co zdecydowanie odróżnia taki system ogrzewania od klasycznego, jest brak kotła, a więc i brak spalania. Pompa ciepła sama w sobie nie produkuje ciepła, tylko służy do transportu energii cieplnej przeciwnie do jej gradientu, a więc od źródła chłodniejszego do cieplejszego.

    Pompy ciepła to przyjazne środowisku, ekologiczne, bardzo nowoczesne urządzenia grzewcze przekazujące energię nagromadzoną w gruncie, wodzie, powietrzu do systemu grzewczego naszych domów.

    Wydajne pompy ciepła to technologia, która może podnieść komfort, zwiększyć wydajność energetyczną i obniżyć koszty utrzymania budynku.

    Do czego służy pompa ciepła?

    Pompa ciepła może zostać zainstalowana jako element instalacji grzewczej lub CWU. Do podgrzewania ciepłej wody użytkowej można wykorzystać nawet dość słabe pompy ciepła – nie będą one w stanie doprowadzić wody do docelowej temperatury, ale zmniejszą ilość energii potrzebnej na jej dalsze ogrzanie.

    Zastosowanie pompy ciepła nie ogranicza się jednak do tego – montaż pomp ciepła pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania albo przez bezpośrednie wtłoczenie ogrzanego powietrza do pomieszczeń, albo do wstępnego ogrzania wody w instalacji grzewczej. Z pomp ciepła korzysta także często nowoczesne ogrzewanie podłogowe.

    Zalety ogrzewania pompą ciepła

    • Montaż pomp ciepła często nie wymaga wprowadzania daleko idących zmian w istniejących instalacjach, zatem jest rozwiązaniem efektywnym kosztowo, co przy dalszych zaletach stanowi ważny punkt.
    • Pompa ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii – jest to świetny sposób, który można wykorzystać w budowie domów neutralnych również tam, gdzie do ogrzewania domu nie można używać klasycznych kotłów.
    • Ogrzewanie podłogowe czy cały system ogrzewania centralnego z pompą ciepła nie wymagają odrębnej kotłowni – mniej przestrzeni, proste, zautomatyzowane systemy zarządzania pracą całego układu i komfort cieplny w każdych warunkach to niewątpliwe atuty.
    • Łącząc pompy ciepła i instalację fotowoltaiczną można sprawić, że sprężarka będzie pracowała praktycznie za darmo, bo zostanie zaopatrzona w energię przez panele fotowoltaiczne. To oczywiście pewien skrót myślowy, jednak na ogrzewaniu pompą ciepła można odnieść naprawdę spore oszczędności.
    • Pompa ciepła jest przede wszystkim bardzo wygodna, kiedy temperatura jest jeszcze umiarkowana – w porównaniu z klasycznymi kotłami zużywa bardzo mało energii i daje odpowiednio dużo ciepła.

    Jak działa pompa ciepła?

    Pompa ciepła wykorzystuje znane i w gruncie rzeczy dość proste mechanizmy fizyczne skraplania i parowania. Nośnikiem energii jest w tym przypadku ciecz, która przechodzi w fazę gazową w tzw. dolnym źródle energii, czyli tam, gdzie jest chłodniej. Następnie sprężarka, wykorzystując energię elektryczną, tłoczy pary w kierunku skraplacza, gdzie na powrót przechodzą one w fazę płynną, czemu towarzyszy wydzielenie użytecznej energii. Płyn jest transportowany za zawór dławiący ponownie do dolnego źródła energii.

    Gdyby przyjrzeć się różnym typom pomp ciepła, to oczywiście będą się one różniły, ale w największym skrócie można powiedzieć, że zużywana przez sprężarkę ilość energii jest mniej więcej czterokrotnie niższa niż ilość energii, którą można pozyskać w górnym źródle.

    Jak działa pompa ciepła

    Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie

    Pompy ciepła różnią się od siebie konstrukcją, a ta zależna jest od tego, jakie źródła energii wykorzystywane są do pozyskania ciepła. Oczywiście to może się też przełożyć na wydajność czy opłacalność poszczególnych rozwiązań w konkretnych przypadkach czy skuteczność przy niższej lub wyższej temperaturze, ale tutaj już profesjonalne doradztwo w firmie zajmującej się dystrybucją pomp będzie niezbędne – same rodzaje pomp natomiast warto poznać przynajmniej dość ogólnie.

    Pompy ciepła powietrzne (powietrze-woda)

    W ich przypadku źródłem dolnym jest powietrze. To relatywnie nowy typ, który jednak wciąż ma wielu przeciwników. Bierze się to stąd, że pierwsze powietrzne pompy ciepła były w stanie zaledwie przygotować wstępnie wodę dla ogrzewania lub w instalacji CWU. Dziś również robią to ekonomiczne pompy ciepła powietrzne, natomiast modele bardziej wydajne nie tylko w korzystnych warunkach są w stanie całkowicie zastąpić inne metody grzewcze, ale też opcjonalnie działają jako bardzo skuteczna klimatyzacja.

    Pompy ciepła gruntowe
    (grunt-woda)

    Historycznie najstarsze, a przy okazji ekstremalnie wydajne pompy ciepła. Mają dość skomplikowaną budowę, a montaż pomp ciepła tego typu wymaga specyficznych warunków, ale są one w stanie zaspokoić praktycznie całkowicie potrzeby energetyczne budynku, jeśli chodzi o jego ogrzewanie i przygotowanie wody użytkowej. Obecnie są uznawane za ekologiczny sposób ogrzewania, a ich wysoka wydajność wynika z tego, że w przeciwieństwie to otaczającego powietrza, grunt wykazuje znacznie niższe wahania temperatury.

    Pompy ciepła wodne
    (woda-woda)

    To także dość skomplikowane pompy ciepła, w których energia odnawialna pochodzi z dolnego źródła we wodzie. W idealnych warunkach osiągają niesłychanie wysoką wydajność, ale są drogie i skomplikowane, więc pompy ciepła tego typu montuje się jako element systemów grzewczych relatywnie rzadko. Ponieważ źródłem energii są wody gruntowe o temperaturze wyższej od otaczającego powietrza, mogą pracować wydajnie praktycznie w każdych warunkach.

    Pompę ciepła zawsze dobiera się indywidualnie

    To nie tak, że gruntowe pompy ciepła można uznać zawsze za najlepsze. Pompa ciepła powietrzna też ma spore zalety i może przygotować ciepłą wodę użytkową za bezcen, będąc przy tym rozwiązaniem prostym. Wybór pompy ciepła należy skonsultować ze specjalistą, uwzględniając specyfikę lokalną i koszty ogrzewania domu.

    Skontaktuj się z nami!

    Marki producentów pomp ciepła w naszej ofercie

    Wszystkie pompy ciepła pozwalają zadbać o środowisko naturalne i w większości także o portfel inwestora, jednak, żeby mieć pewność, że instalacja będzie działała idealnie, warto zainwestować w pompę ciepła wysoko cenionej marki. Wyższa wydajność, niższa awaryjność i mniejsze zapotrzebowanie na energię oraz dodatkowe funkcje powinny być istotne dla każdego klienta.

    Pompy Ciepła NIBE

    NIBE

    Marka, która jest szerzej znana przede wszystkim profesjonalistom. W ofercie znajdują się nie tylko olbrzymie pompy ciepła powietrze-powietrze dla firm, ale też mniejsze modele idealne dla małego i średniego domu. Mogą być instalowane w większości budynków i działają bezawaryjnie, wymagając tylko sporadycznych przeglądów.

    Pompy Ciepła Mitsubishi Electric

    Mitsubishi

    Marka znana, mająca duże doświadczenie i jeśli chodzi o ogrzewanie, i chłodzenie, i wszystko, co się z tym wiąże. Znakiem rozpoznawczym pomp ciepła tej marki jest nowoczesny design i intuicyjna, prosta obsługa, co sprawia, że są chętnie wybierane przez inwestorów z każdej grupy.

    Pompy Ciepła Panasonic

    Panasonic

    Innowacyjna marka producenta pomp ciepła powietrze-woda, woda-woda, mająca też w ofercie wydajne gruntowe pompy ciepła. Proste, niezawodne, dostępne w wielu wariantach, między którymi wybiera się na podstawie takich kryteriów jak pożądana moc czy powierzchnia, jaką trzeba ogrzać.

    Pompy Ciepła Galmet

    Galmet

    Producent pomp ciepła wielu typów, przystępnych cenowo i mogących rywalizować z bardziej rozpoznawalnymi markami także pod względem niskiej awaryjności czy wysokiej wydajności. Wiele z ich modeli ma również funkcję chłodzenia, a obsługa nie nastręcza żadnych trudności. Często jest marka pierwszego wyboru nawet wśród doświadczonych inwestorów i instalatorów.

    Dobór pompy ciepła

    Marka nigdy nie jest ani jednym, ani nawet najważniejszym kryterium przy wyborze pompy ciepła. W porównaniu poszczególnych modeli uwzględnia się specyfikę budynku (domu, hali, magazynu, budynków technicznych), a także dodatkowe funkcje (klimatyzacja, rekuperacja) i ceny oraz parametry techniczne.

    Wypełnij formularz doborowy

    Dofinansowanie do pompy ciepła – Łódź

    Czyste Powietrze

    Program Czyste Powietrze jest prawdopodobnie najbardziej znany, głównie dlatego, że jest to rządowy program o ogólnopolskim zasięgu, choć część rozpoznawalności wynika z dość kontrowersyjnych zmian wprowadzonych w formule programu.

    Podstawowe informacje o programie Czyste Powietrze

    Jest to program ogólnopolski, którego celem jest ograniczenie poziomu zanieczyszczeń powietrza poprzez zwiększenie efektywności energetycznej budynków. Dziś też program jest przedstawiany jako główne narzędzie walki z „kopciuchami”, choć jest to przesadnym uproszczeniem i dotyczy tylko jednego z aspektów programu. Sumy dotacji są relatywnie wysokie, a program został rozpisany na okres 10 lat – z zakończeniem w 2027 roku. Należy przy tym pamiętać, że w tym okresie będą obowiązywały założenia ramowe, natomiast szczegóły mogą być modyfikowane, więc warto korzystać z okazji, jeśli prowadzona lub planowana inwestycja mieści się w kryteriach dofinansowania.

    Dla kogo przeznaczony jest program Czyste Powietrze?

    Czyste Powietrze to program adresowany do osób fizycznych – właścicieli budynków jednorodzinnych lub wydzielonych w nich pojedynczych mieszkań. Od strony formalnej jest to nieco bardziej złożone, bo w ostatnim przypadku konieczne jest przedstawienie KW dla takiej wydzielonej przestrzeni, jednak w praktyce zdecydowana większość beneficjentów to właściciele domów jednorodzinnych. Dodano też kryterium dochodowe do 100 tys. złotych rocznie lub w 1400 bądź niespełna 2000 złotych przeliczeniu na osobę dla podwyższonej kwoty dofinansowania.

    Ile dotacji można otrzymać w ramach programu Czyste Powietrze?

    System kalkulacji dla programu Czyste Powietrze jest dość złożony. W podstawowym wariancie – ze standardową kwotą dofinansowania – można otrzymać maksymalnie 25 tysięcy złotych, chyba że inwestycja obejmuje również montaż instalacji PV, wówczas maksymalna dotacja może wynieść do 30 tys. zł. Przy podwyższonym systemie finansowania kwoty to odpowiednio 32 i 35 tysięcy złotych. Kwoty te mogą być niższe w zależności od zakresu przeprowadzanych prac.

    Na co można dostać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze?

    • Wymiana kotła na paliwo stałe na kocioł gazowy, pompę ciepła lub rekuperator.
    • Termomodernizację: ocieplenie budynku lub wymianę stolarki.
    • Wymianę instalacji CWU lub CO w związku ze zmianą źródła ciepła.

    Ulga termomodernizacyjna

    Ulga termomodernizacyjna nie ma charakteru dofinansowania, ale pozwala na odliczenie wydatków poniesionych w związku z termomodernizacją budynku od podatku nawet przez kilka lat od zakończenia inwestycji.

    Podstawowe informacje o uldze termomodernizacyjnej

    Ulga termomodernizacyjna pozwala na odliczenie części poniesionych kosztów od podstawy opodatkowania. Jest to forma wsparcia finansowego o dość szerokim działaniu, wysokiej kwocie ulgi i relatywnie łatwym rozliczeniu, przy czym należy wspomnieć, że okres jej obowiązywania jest dość krótki, bo prace powinny zakończyć się w ciągu trzech lat od poniesienia pierwszego wydatku objętego ulgą – nie od wykonania prac, ale na przykład od wykonania audytu lub stworzenia dokumentacji.

    Dla kogo przeznaczona jest ulga termomodernizacyjna?

    Tutaj sprawa jest relatywnie prosta, ponieważ z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać podatnicy będący osobami fizycznymi i rozliczający się albo według skali podatkowej, albo podatku liniowego, albo ryczałtem ewidencjonowanym. Odliczeniu podlegają tylko wydatki prywatne, a więc nie te, które zostały uznane za koszt uzyskania przychodu. Z ulgi skorzystać mogą tylko osoby mające tytuł właściciela lub współwłaściciela jednorodzinnego budynku mieszkalnego: domu wolnostojącego, bliźniaka itd.

    Ile można zyskać dzięki uldze termomodernizacyjnej?

    Maksymalna kwota odliczenia to 53 tysiące złotych (wlicza się to koszty z VAT), przy czym jest to kwota na osobę – jeśli tytuł prawny do budynku ma oboje małżonków, każde z nich może skorzystać z takiego samego odliczenia. Kwota ta nie musi być odliczona tylko w jednym zeznaniu podatkowym – z ulgi można korzystać w ciągu 6 lat od końca roku, w którym poniesiony został pierwszy wydatek. Ulga nie jest udzielana na konkretną inwestycję – można odliczać wydatki związane z kilkoma różnymi projektami.

    Jakie wydatki można odliczyć w uldze termomodernizacyjnej

    • Zakup i montaż kotłów olejowych lub gazowych.
    • Adaptację i wyposażenie kotłowni.
    • Prace termomodernizacyjne w obrębie trwałej struktury budynku lub stolarki.
    • Zakup i montaż pomp ciepła.
    • Zakup i montaż rekuperatorów.
    • Zakup i montaż kolektora słonecznego lub ogniwa fotowoltaicznego.

    Mój Prąd

    Mój Prąd to najnowszy z rządowych systemów dotacji, które mają zmniejszyć emisję zanieczyszczeń, a tu dodatkowo wesprzeć kiepski bilans energetyczny sieci. W założeniu program ten ma być komplementarny do programu Czyste Powietrze.

    Podstawowe informacje o programie Mój Prąd

    Głównym celem programu jest zwiększenie udziału mikroinstalacji fotowoltaicznych w krajowym bilansie energetycznym. Celem energetycznym jest zmniejszenie obciążenia sieci, z kolei w aspekcie środowiskowym działanie programu ma przełożyć się na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza poprzez zmniejszenie obciążenie elektrowni i elektrociepłowni. Obecnie trwa nabór wniosków w ramach trzeciej tury programu, całość wsparcia została zaplanowana do roku 2025.

    Dla kogo przeznaczony jest program Mój Prąd?

    Program Mój Prąd adresowany jest wyłącznie do osób fizycznych. Mogą to być osoby, które do tej pory w danym budynku nie korzystały z instalacji PV, a jeśli prowadzą taką inwestycję, to wsparcie nie zostanie udzielone, jeśli inwestycja jest już dotowana w ramach innego funduszu, na przykład programu Czyste Powietrze. W chwili złożenia wniosku inwestycja musi być ukończona (jednak nie może być ukończona przed datą rozpoczęcia naboru).

    Ile można zyskać dzięki programowi Mój Prąd?

    Pod względem wysokości wsparcia program Mój Prąd jest dość skromny, tego też dotyczy większość związanych z nim zarzutów. Zwrot można uzyskać maksymalnie w kwocie do 3 tys. złotych, przy czym dofinansowanie może objąć maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych. Dodatkowym ograniczeniem jest pula środków i czas: w trzecim naborze do rozdysponowania jest tylko nieco ponad 500 tysięcy złotych, a o przyznaniu środków decyduje kolejność zgłoszeń.

    Co można sfinansować z programu Mój Prąd?

    • Zakup i montaż paneli słonecznych, inwertera, okablowania dla mikroinstalacji o mocy 2-10 kW.

    Agroenergia

    Pustkę w obszarze dofinansowań projektów energetycznych dla rolników ma wypełnić Agroenergia od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program ma dość skomplikowaną konstrukcję, ale został zaprojektowany w taki sposób, żeby dość dobrze wpisać się w potrzeby wielu gospodarstw rolnych.

    O programie Agroenergia

    Program został rozpisany na lata 2019-2027, przy czym podpisanie ostatnich umów planowane jest na rok 2025 – to istotne, ponieważ finansowaniu w wielu przypadkach będą podlegały dość rozbudowane inwestycje, których realizacja może wymagać sporo czasu, stąd też decyzję o skorzystaniu z programu warto podejmować jak najwcześniej. Co do zasady na finansowanie mogą liczyć prawie wszystkie inwestycje zmniejszające wykorzystanie surowców pierwotnych, ale przede wszystkim inwestycje w instalacje energetyczne OZE oraz magazyny energii.

    Kto może skorzystać z programu Agroenergia?

    Beneficjentami programu Agroenergia mogą zostać osoby fizyczne i prawne. W obu przypadkach musi to być właściciel lub dzierżawca użytków rolnych o powierzchni 1-300 ha, przy czym dla osób prawnych przewidziany jest też dodatkowy wymóg prowadzenia w chwili złożenia wniosku działalności określonej kodami PKD przez co najmniej rok.

    Ile można zyskać dzięki programowi Agroenergia?

    Dla instalacji wytwarzania energii dotacja może wynieść do 20% i 15 tys. złotych lub 13% i 25 tysięcy w przypadku instalacji o mocy odpowiednio 10-30 kW i 10-50 kW. Kwota ta jest zwiększana o 10 tys. złotych w przypadku instalacji hybrydowych (pompa ciepła + fotowoltaika lub pompa ciepła + elektrownia wiatrowa), przewidziane są też dodatkowe środki na magazyny energii, przy czym tutaj obowiązuje nieco bardziej skomplikowany algorytm uwzględniający spory koszt takiej inwestycji.

    Co można sfinansować z programu Agroenergia?

    • Montaż elektrowni wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych lub pomp ciepła o mocy łącznej 10-50 kW.
    • Zakup magazynów energii dla ww. instalacji.

    Co ważne, program nie pozwala na dofinansowanie rozbudowy już istniejących instalacji.

    Dlaczego warto wybrać SATRONIK?

    Mamy duże doświadczenie w montażu pomp ciepła i świetnie rozumiemy potrzeby naszych Klientów.

    Wiedza i kwalifikacje

    Specjalizujemy się w świadczeniu usług w zakresie projektowania i realizacji systemów ogrzewania wykorzystujących pompy ciepła, zarówno pompy ciepła gruntowe, jak i pompy ciepła powietrzne. Ponadto w zakresie naszej działalności projektowej i montażowej jest wentylacja z odzyskiem ciepła (rekuperacja), klimatyzacja oraz fotowoltaika. Wykonujemy ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie akumulacyjne, przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz instalacje elektryczne. 

    W naszej praktyce zawodowej szeroko stosujemy nowoczesne urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii takie jak pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, rekuperatory itp.

    Kompleksowa obsługa

    Świadczymy usługi komplementarne – serwis pomp ciepła również możesz zostawić nam. Jesteśmy dystrybutorami pomp ciepła kilku znanych marek, dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie znaleźć wydajne i ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na spore oszczędności i maksymalny komfort.

    Zgłaszając się do nas, mogą Państwo liczyć między innymi na: doradztwo w zakresie optymalnego rozwiązania kwestii ogrzewania budynków, kosztorysu i kalkulacji, sprawny i profesjonalny montaż oraz pomoc o dofinansowanie na pompę ciepła. 

    Autoryzowany serwis

    Jesteśmy autoryzowanym serwisantem pomp ciepła, więc w każdym momencie można liczyć na naszą fachową pomoc. Dbamy o to by nasz sprzęt funkcjonował bez zastrzeżeń, jednak kiedy dojdzie do jakiejś usterki, dokonujemy wszelkich starań by natychmiast została naprawiona. 

    Działamy elastycznie i dochowujemy ustalonych terminów – z nami jesteś w stanie uruchomić ogrzewanie wtedy, kiedy jest potrzebne i zanim temperatura na zewnątrz spadnie za bardzo.

    Nasze atuty

    VIP PARTNER

    Autoryzowany instalator pomp ciepła NIBE, który w ostatnim roku zamontował znaczną ilość pomp ciepła NIBE.

    EKSPOZYCJA NIBE

    W siedzibie tej firmy, można obejrzeć urządzenia NIBE lub pracującą instalację z pompą ciepła NIBE.

    UPRAWNIENIA SERWISOWE

    Autoryzowany instalator oznaczony tą ikoną posiada uprawnienia do serwisowania pomp ciepła marki NIBE.

    CERTYFIKAT UDT

    Instalator ukończył szkolenie w akredytowanym przez UDT ośrodku szkoleniowym, zdał egzamin i znajduje się w polskim rejestrze certyfikowanych instalatorów, wydanych certyfikatów i ich wtórników OZE.

    CERTYFIKAT EUCERT

    Instalator ukończył szkolenie EUCERT, z zakresu instalacji pomp ciepła i znajduje się na europejskiej liście certyfikowanych instalatorów pomp ciepła.

    AUTORYZACJA

    Na gruntowe i powietrzne typu monoblok pompy ciepła NIBE

    AUTORYZACJA

    Na powietrzne typu split pompy ciepła NIBE

    INSTALATOR PV

    Instalator wykonuje instalacje fotowoltaiczne NIBE

    Montaż i serwis pompy ciepła Łódź – SATRONIK

    Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: doradzimy, podpowiemy i wyjaśnimy, jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania. Dzięki naszemu wsparciu osiągniesz energetyczną niezależność albo przynajmniej zauważysz wyraźne oszczędności w każdym swoim budynku. Stworzymy kompleksowy projekt ogrzewania i chłodzenia, zaopatrzymy Cię w energię i będziemy do dyspozycji w razie jakichkolwiek awarii.

    Skontaktuj się z nami!

    Pompy ciepła w naszej ofercie

    NIBE Seria S

    Gruntowa pompa ciepła NIBE S1255

    Gruntowa pompa ciepła NIBE S1255 to inteligentna, inwerterowa, gruntowa pompa ciepła ze zintegrowanym zasobnikiem wody. NIBE S1255 zapewnia optymalne oszczędności, ponieważ pompa ciepła zawsze działa wydajnie i automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania na ciepło w domu przez cały rok.

    Powietrzna pompa ciepła NIBE VVM S320

    Powietrzna pompa ciepła NIBE VVM S320 jest zaprojektowany do współpracy z dowolną powietrzną pompą ciepła firmy NIBE, aby stworzyć najbardziej odpowiedni klimat we wnętrzu Twojego domu. NIBE VVM S320 ma inteligentny, przyjazny dla użytkownika system sterowania, który zapewnia efektywne ogrzewanie/chłodzenie i wysoką wydajność przygotowania ciepłej wody.

    NIBE F2040
    Pompa ciepła powietrze/woda o modulowanej mocy grzewczej.
    • Sprężarka inwerterowa (Twin-Rotary)
    • Wbudowana funkcja chłodzenia
    • Jednostka zewnętrzna o kompaktowych wymiarach
    • Wbudowana taca ociekowa
    NIBE F2120

    Niezwykle wysoka sprawność
    Powietrzna pompa ciepła o sezonowym współczynniku sprawności SCOP powyżej 5.0! *

    Szeroki zakres pracy
    Do 65 °C na zasilaniu systemu grzewczego i aż 63 °C, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do –25 °C

    Przyjazna w instalacji i obsłudze
    Intuicyjny system sterowania oznacza instalację „plug and play” tj. podłącz i uruchom

    Trójfazowe zasilanie
    Nie ma potrzeby wymiany bezpieczników lub zmiany instalacji elektrycznej

    Wyjątkowo cicha praca
    Cichy wentylator z inteligentnym regulatorem utrzymuje poziom hałasu na minimalnym poziomie – nawet przy pełnym obciążeniu.

    NIBE Split
    Pompa ciepła NIBE powietrze/woda typu split, o modulowanej mocy grzewczej.
    • NIBE SPLIT to system ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej, przeznaczony do budynków o różnym zapotrzebowaniu na energię cieplną
    • Osiem różnych zestawów NIBE SPLIT, stworzonych w celu osiągnięcia optymalnego współczynnika efektywności grzewczej/chłodniczej oraz zaspokojenia indywidualnych potrzeb
    • Prosta i szybka instalacja z systemem rur wypełnionych czynnikiem chłodniczym
    • Możliwość współpracy z istniejącym źródłem ciepła i sterowania pracą całego układu
    • Zintegorwana funkcja chłodzenia aktywnego
    NIBE SMO 20
    Moduł sterujący
    • Kolorowy wyświetlacz z czytelnym menu w jezyku polskim.
    • Kontrola pracy jednej pompy ciepła, jednej pompy obiegowej.
    • Sterowanie ogrzewaniem, chłodzeniem, produkcją ciepłej wody, dodatkowym źródłem ciepła.
    • Pełne informacje o statusie pompy ciepła, czasie pracy, wszystkich temperaturach odczytywanych na urządzeniu.
    • NIBE SMO 20 umożliwia sterowanie przez Internet za pomocą systemu NIBE Uplink.
    NIBE SMO 40
    Zaawansowany moduł sterujący
    • Kolorowy wyświetlacz z czytelnym menu w jezyku polskim.
    • Kontrola pracy do 8 pomp ciepła (w układzie kaskadowym), kilku pomp obiegowych.
    • Sterowanie ogrzewaniem, chłodzeniem, produkcją ciepłej wody, ogrzewaniem wody w basenie, dodatkowym źródłem ciepła.
    • Zdalne sterowanie przez Internet (NIBE Uplink), system GSM (SMS 40) i system zarządzenia budynkiem (MODBUS 40).
    • Pełne informacje o statusie pompy ciepła, czasie pracy, wszystkich temperaturach odczytywanych na urządzeniu.
    NIBE VVM 310
    Kompaktowa centrala wewnętrzna do systemów grzewczych z powietrznymi pompami ciepł NIBE typu monoblok.
    • Elastyczna jednostka wewnętrzna do ogrzewania i produkcji ciepłej wody.
    • Stosowana przy modernizacji istniejący systemów grzewczych lub w nowym budownictwie
    • Wyposażona w intuicyjny sterownik z kolorowym wyświetlaczem
    • Proste podłączenie i sterowanie zewnetrznym źródłem ciepła (kocioł na drewno/olej/gaz).
    • Wbudowana grzałka elektryczna o mocy do 12 kW.
    • Zintegrowany zbiornik buforowy c.o.
    • Weżownica w zbiorniku c.w.u. wykonana ze stali nierdzewnej
    • Pompy obiegowe klasy A z płynną regulacją prędkości
    NIBE VVM 500
    Kompaktowa centrala wewnętrzna do systemów z pompami ciepła NIBE typu monoblok.
    • Elastyczna jednostka wewnętrzna do ogrzewania i produkcji ciepłej wody.
    • Przeznaczona do większych rezydencji lub budynków wielorodzinnych.
    • Wyposażona w intuicyjny sterownik z kolorowym wyświetlaczem.
    • Przystosowana do współpracy z kolektorami słonecznymi (wężownica solarna) oraz do podłączenia i sterowania zewnętrznym źródłem ciepła (kocioł na drewno/olej/gaz).
    • W połączeniu z pompą ciepła F2040 i F2120 stanowi kompletny system grzewczy, zapewniający komfort cieplny i ciepłą wodę użytkową.
    NIBE F1126

    NIBE F1126 to gruntowa, jednofunkcyjna pompa ciepła, o stałej mocy grzewczej.

    • Moc grzewcza 6-12 kW
    • Proste rozwiązanie do ogrzewania i produkcji ciepłej wody
    • Intuicyjny interfejs usprawniające proces instalacji
    • Przyjazny użytkownikowi monochromatyczny wyświetlacz
    • Port USB do aktualizacji oprogramowania i przesyłu danych
    • Niski poziom ciśnienia akustycznego
    • Zintegrowana grzałka elektryczna
    • Elegancki, ponadczasowy wygląd
    NIBE F1245

    NIBE F1245 to gruntowa, dwufunkcyjna pompa ciepła, o stałej mocy grzewczej.

    • Wysoki współczynnik sprawności (COP)
    • Moc grzewcza: 6-12 kW
    • Przyjazny użytkownikowi kolorowy wyświetlacz, z czytelnym menu w języku polskim
    • Wysuwany moduł chłodniczy, co ułatwia transport i serwis urządzenia.
    • Zdalne sterowanie przez Internet (NIBE Uplink), system BMS (MODBUS 40)
    • Funkcje (ogrzewanie, ciepła woda, wentylacja)
    • Port USB do aktualizacji oprogramowania i przesyłu danych
    • Zintegrowany zbiorniki ciepłej wody, wykonany z przyjaznej środowisku  izolacji z tworzywa sztucznego, redukującej straty ciepła do minimum
    • Niski poziom ciśnienia akustycznego
    • Elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją prędkości, zapewniające optymalny przepływ czynnika grzewczego
    • Zintegrowana grzałka elektryczna
    • Elegancki, ponadczasy wygląd
    NIBE F1155

    NIBE F1155 to gruntowa, jednofunkcyjna pompa ciepła o modulowanej mocy grzewczej

    • Wysoki współczynnik sprawności (SCOP)
    • Modulowana moc grzewcza dzięki sprężarce inwerterowej
    • Moc grzewcza: 1,5-6 kW, 3-12 kW, 4-16 kW
    • Elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją prędkości, zapewniające optymalny przepływ czynnika grzewczego
    • Niskie koszty eksploatacji, brak skoków poboru energii w najmroźniejsze dni. Sprężarka dostosowuje swoją wydajność do aktualnego zapotrzebowania na ciepło
    • Wysoki zakres temperatur pracy
      – Maksymalna temperatura zasilania do 65°C (70°C)
      – Maksymalna temperatura powrotu do 58°C
    • Programowanie czasowe (ogrzewanie, ciepła woda, wentylacja)
    • Sterowanie czterema obiegami grzewczymi
    • Zintegrowana grzałka elektryczna
    • Dodatkowe funkcje, np. ogrzewanie wody basenowej, chłodzenie pasywne i aktywne. pool heating, passive and active cooling
    • Zdalne sterowanie przez Internet (NIBE Uplink), system BMS (MODBUS 40)
    NIBE F1226

    NIBE F1226 to grutowa, dwufunkcyjna pompa ciepła, o stałej mocy grzewczej.

    • Moc grzewcza 6-12 kW
    • Proste rozwiązanie do ogrzewania i produkcji ciepłej wody
    • Intuicyjny interfejs usprawniający proces instalacji
    • Przyjazny użytkownikowi monochormatyczny wyświetlacz
    • Port USB do aktualizacji oprogramowania i przesyłu danych
    • Zintegrowany zbiornik ciepłej wody, wykonany z przyjaznej środowisku izolacji z tworzywa sztucznego, redukującej straty ciepła do minimum
    • Niski poziom ciśnienia akustycznego
    • Wbudowana grzałka elektryczna
    • Elegancki, ponadczasowy wygląd
    NIBE F1245

    NIBE F1245 to gruntowa, dwufunkcyjna pompa ciepła, o stałej mocy grzewczej.

    • Wysoki współczynnik sprawności (COP)
    • Moc grzewcza: 6-12 kW
    • Przyjazny użytkownikowi kolorowy wyświetlacz, z czytelnym menu w języku polskim
    • Wysuwany moduł chłodniczy, co ułatwia transport i serwis urządzenia.
    • Zdalne sterowanie przez Internet (NIBE Uplink), system BMS (MODBUS 40)
    • Funkcje (ogrzewanie, ciepła woda, wentylacja)
    • Port USB do aktualizacji oprogramowania i przesyłu danych
    • Zintegrowany zbiorniki ciepłej wody, wykonany z przyjaznej środowisku  izolacji z tworzywa sztucznego, redukującej straty ciepła do minimum
    • Niski poziom ciśnienia akustycznego
    • Elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją prędkości, zapewniające optymalny przepływ czynnika grzewczego
    • Zintegrowana grzałka elektryczna
    • Elegancki, ponadczasy wygląd
    NIBE F1255

    NIBE F1255 to gruntowa, dwufunkcyjna pompa ciepła o modulowanej mocy grzewczej

    • Wysoki współczynnik sprawności (SCOP)
    • Modulowana moc grzewcza dzięki sprężarce inwerterowej
    • Moc grzewcza: 1,5-6 kW, 3-12 kW, 4-16 kW
    • Elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją prędkości, zapewniające optymalny przepływ czynnika grzewczego
    • Niskie koszty eksploatacji, brak skoków poboru energii w najmroźniejesze dni. Sprężarka automatycznie dopasowuje swoją wydajność do aktualnego zapotrzebowania na ciepło
    • Wysoki zakres temperatur pracy
      – Maksymalna temperatura zasilania do 65°C (70°C)
      – Maksymalna temperatura powrotu 58°C
    • Funckje (ogrzewanie, ciepła woda, wentylacja)
    • Sterowanie czterema obiegami grzewczymi
    • Zintegrowana grzałka elektryczna
    • Dodatkowe funkcje np. ogrzewanie basenu, chłodzenie pasywne, chłodzenie aktywne
    • Zdalne sterowanie przez Internet (NIBE Uplink), system BMS (MODBUS 40)
    NIBE F1345

    NIBE F1345 to gruntowa, dwusprężarkowa pompa ciepła, o stałej mocy grzewczej.

    • Idealne rozwiązanie do ogrzewania budynków komercyjnych o wysokim zapotrzebowaniu na ciepło
    • Możliwość łączenia w kaskadę (do 9 jednostek) i uzyskanie mocy grzewczej do 540 kW
    • Wysoki współczynnik sprawności (COP)
    • Wysoka temperatura zasilania (do 65°C)
    • Dwa moduły chłodnicze, zawierające poniżej 3 kg czynnika chłodniczego
    • Przyjazny użytkownikowi kolorowy wyświetlacz, z menu w języku polskim
    • Funkcje (ogrzewanie, ciepła woda, wentylacja)
    • Port USB do aktualizacji oprogramowania i przesyłu danych
    • Niski poziom ciśnienia akustycznego
    • Sterowanie 8 obiegami grzewczymi
    • Elegancki, ponadczasowy wygląd
    • Zdalne sterowanie przez Internet (NIBE Uplink) i system BMS (MODBUS 40)
    NIBE F1355

    NIBE F1355 to gruntowa, dwusprężarkowa pompa ciepła o modulowanej mocy grzewczej.

    • Wysoki sezonowy współczynnik sprawności i niskie koszty eksploatacji, dzięki inwerterowo sterowanej sprężarce
    • Moc grzewcza modulowana w zakresie 4-28 kW
    • Dwusprężarkowa konstrukcja umożliwia lepszą regulację mocy grzewczej, bezpieczeństwo i dłuższy czas eksploatacji urządzania oraz mniejsze zużycie energii
    • Niewielka ilość czynnika chłodniczego (mniej niż 5 ton ekwiwalentu CO2) przypadająca na oba moduły chłodnicze/instalację
    • Wysoki współczynnik sprawności SCOP – 5.4 (klimat chłodny, 35oC)
    • Wysoka temperatura zasilania c.o. 65oC
    • Zdalne sterowanie przez Internet (NIBE Uplink) i system BMS (MODBUS 40)
    • Dwa osobne moduły sprężarkowe umożliwiają łatwe serwisowanie oraz cichą pracę urządzenia
    • Możliwość równoczesnej pracy na c.o. i c.w.u.
    • Łatwy w obsłudze nowoczesny kolorowy wyświetlacz
    • Zastosowanie dodatkowych akcesoriów umożliwia:
      – Obsługę do 8 obiegów grzewczych
      – Ogrzewanie wody w basenie i jacuzzi
      – Wentylację mechaniczną budynku z odzyskiem ciepła
      – Chłodzenie aktywne przy zastosowaniu modułu NIBE HPAC